Blog

October 25, 2018

Дані про міський транспорт повинні стати загальнодоступними – позиція “ІТС Україна”

23 жовтня 2018 року в конференц-залі Мінінфраструктури відбулось  засідання Комітету цифрової інфраструктури та зв’язку Експертної ради при Мінінфраструктури, що було присвячено питанню вільного доступу до GPS-даних громадського транспорту в режимі реального часу. Спілка “ІТС Україна” взяла активну участь в цій події, провівши попередній аналіз ситуації і консультації з гравцями ринку.

Позиція “ІТС Україна” включає такі пункти:

  1. Дані про громадський транспорт, в тому числі й про його перебування в будь-який момент часу (GPS-дані) є відкритими даними відповідно до Постанови КМУ №835, а отже вони підлягають безкоштовній, відкритій публікації, і повинні бути доступні в інтернеті для будь-якої зацікавленої особи без жодних обмежень чи додаткових процедур;
  2. Дані повинні публікуватись у універсальних форматах, наприклад GTFS або інших, які дозволяють обробку і користування ними; частота оновлення даних повинна складати не менше ніж 1 раз на 30 секунд;
  3. Відповідальність за можливість доступу до відкритих даних про міський громадський транспорт несуть органи місцевого самоврядування, в переважній більшості – міські ради та виконкоми міст, і особисто міські голови.

Виходячи з цих пунктів, ми закликаємо комунальні підприємства та приватні компанії, що надають послуги GPS-моніторингу та диспечтеризації та безпосередньо послуги перевезень, добровільно допомогти міським радам і виконкомам реалізувати вимоги Постанови КМУ №835 та технічно втілити оприлюднення даних в режимі реального часу. Ми впевнені, що такі добровільні кроки спрямовані на відкритість даних, сприятимуть підвищенню ефективності і популярності громадського транспорту, розвитку сектору інтелектуальних транспортних систем і зростанню ринку загалом.

Також ми звертаємось до Асоціації міст України звернути увагу на важливіть публікації якісних даних про громадський транспорт, організувати просвітницькі заходи або підготувати методичні матеріали для фахівців мерій, які допоможуть реалізувати на практиці вимоги Постанов и №835. Спілка “ІТС Україна” готова надати посильну допмогу у підготовці таких заходів чи матеріалів.

Київ, 25.10.2018

News
About Viktor Zagreba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *